Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 10:14 Bu haber 1329 kez okundu
 
SABRIMIZ TAŞIYOR
Kamusen Genel Başkanı Metin Atan yapılan zamları eleştirdi
- Haberi
SABRIMIZ TAŞIYOR

Kamusen Genel Başkanı Metin Atan yapılan zamları eleştirdi.

Kamusen’den yapılan yazılı açıklamada  Atan şunları kaydetti; “Hükümet halkın temel ihtiyacı olan süt ve tüp gaza yaptığı zamlarla çalışanların sabrını taşırdı. Vatandaşın alım gücünü korumak yerine dar gelirli, her geçen gün daha çok mağdur ediliyor.

 Ocak ayı maaşlarına yansıyacak hayat pahalılığı oranları, süt ve tüp gazın da içinde bulunduğu pek çok temel ihtiyaç maddesine gelen zamları dahi karşılamıyor. Hükümetin gözü her zamanki gibi dar gelirlinin cebinde. Ülkede yaşam koşulları her geçen gün daha da ağırlaşırken, iktidar önlem almıyor.

Yapılan zamlara vatandaşın beli her geçen gün daha da bükülüyor. Çok sayıda çalışanı ilgilendiren asgari ücretin de belirlenmesi için henüz adım atılmaması, kaygılarımızı artırıyor. Kamu ve özel sektör çalışanlarının eline geçecek net maaşın belirlenmesinde önemli rol oynayan kişisel ve özel muafiyetler hesaplanırken asgari ücretin henüz belirlenmemesi nedeniyle çalışanların mağduriyeti artmaktadır.

Hükümet asgari ücreti 1 Ocak’tan geçerli olacak şekilde bir an önce belirlemeli, insanca bir ücretle bu belirsizliği bir an önce ortadan kaldırmalıdır.”

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SABRIMIZ, TAŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı