Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 15:26 Bu haber 1733 kez okundu
 
KİŞİYE GÖRE DEĞİL, İŞE GÖRE İSTİHDAM YAPILSIN
2 yıla yakındır CAS çalışanlarının devlete işe alınmaları ile ilgili mağduriyetin ortadan kaldırılması memnuniyet vericidir.
- Haberi
KİŞİYE GÖRE DEĞİL, İŞE GÖRE İSTİHDAM YAPILSIN

2 yıla yakındır CAS çalışanlarının devlete işe alınmaları ile ilgili mağduriyetin ortadan kaldırılması memnuniyet vericidir. Ancak,  işe alınan 80 kişiye  yakın CAS çalışanlarına yine hükümet ortaklarından UBP’nin dairelere dağıtımlarla ilgili popülizm içinde olması düşündürücü ve üzüntü vericidir.

İşe alınan CAS çalışanları öyle yerlere verildiler ki ihtiyaç olan dairelere değil, personel ihtiyacı olmayan yada çok acil olmayan dairelere verilmesi idarenin zaafı olduğunun göstergesidir. Örneğin, Posta Dairesi ve bunun gibi birçok dairede istihdama en çok ihtiyaç varken ilgili dairelere  hiçbir personel verilmeyişi manidardır. Özellikle Posta hizmetlerinin  durma noktasına gelmesine sebep olanlar sorumluluğun  kendilerine ait olacağınıda bilsinler.

Bizim önerimiz “Kişiye göre iş değil, işe göre istihdam yapılmasının sağlanmasıdır.” Kamusen olarak istihdam yapılan  personelin  dağıtılacak yerlerle ilgili bir kez daha gözden geçirilmesini talep ediyoruz. Aksi takdirde sıkıntılar bir o kadar daha sorun olmaya devam edecektir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİŞİYE, GÖRE, DEĞİL,, İŞE, GÖRE, İSTİHDAM, YAPILSIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı