Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 12:26 Bu haber 747 kez okundu
 
Kamusen Genel Sekreteri Özgür Kıdrışlıoğlu Hemşireler Günü Mesajı
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile Uluslararası Hemşireler Konseyi (ICN) Modern Hemşireliğin kurucusu olan Florance Nightingale’nin doğumunun 200. Yılına denk gelmesi nedeniyle 2020 yılını “Hemşire ve Ebe Yılı” olarak ilan etmişlerdir.
- Haberi
Kamusen Genel Sekreteri Özgür Kıdrışlıoğlu Hemşireler Günü Mesajı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile Uluslararası Hemşireler Konseyi (ICN) Modern Hemşireliğin kurucusu olan Florance Nightingale’nin doğumunun 200. Yılına denk gelmesi nedeniyle 2020 yılını “Hemşire ve Ebe Yılı” olarak ilan etmişlerdir. Hemşireler dünyada insan sağlığına ve sağlık sistemine değerli katkılar sunmaktadır. Özellikle hastanelerde 7/24 hastalara birebir hizmet veren meslek grubu olarak hastalar ile doğrudan iletişim kurmaktadır. Ayrıca diğer sağlık çalışanları ile hastalar arasında önemli bir köprü vazifesi görmektedir. Hemşireler sadece tedavi hizmetlerinde yer almayıp birey, aile ve toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük roller üstlenmektedir.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde de gördüğümüz üzere hemşireler en ön saflarda yer almıştır ve hastalık ile güçlü şekilde mücadele etmektedir. Daha önceden olduğu gibi insan sağlığı için yeri geldiğinde kendi ailelerinden uzak, yorgunluklarına aldırış etmeden vargücüyle hizmet sunmaktadır.

Beyaz Melekler olarak da toplum içinde yer edinmiş olan Hemşirelerimizi, sadece bir gün değil her gün hatırlayalım, teşekkürlerimizi sunalım. Onlar için en büyük motivasyon kaynağı bu olacaktır. Kamusen olarak her zaman olduğu gibi hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının hakları için mücadelemizi sürdürecek, mesleğe katkı için elimizden geleni yapacağız. 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlu olsun.

 

                                                                                                                                        Özgür Kıdrışlıoğlu

                                                                                                                                   Kamusen Genel Sekreteri

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kamusen, Genel, Sekreteri, Özgür, Kıdrışlıoğlu, Hemşireler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı