Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 08:57 Bu haber 1771 kez okundu
 
KAMUSEN 5-11 HAZİRAN ÇEVRE KORUMA HAFTASI NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI
Dünyanın varoluşundan günümüze kadar çevre bize yaşamımızı sürdürebilmemiz için her türlü imkanı vermekteydi fakat insanoğlu yavaş yavaş kendi eliyle doğayı tahrip ederek ilerideki kuşaklara yaşanılabilir bir çevre bırakmamaktadır.
- Haberi
KAMUSEN 5-11 HAZİRAN ÇEVRE KORUMA HAFTASI NEDENİYLE   MESAJ YAYINLADI

Dünyanın varoluşundan günümüze kadar çevre  bize yaşamımızı sürdürebilmemiz için her türlü imkanı vermekteydi fakat insanoğlu  yavaş yavaş kendi eliyle doğayı tahrip ederek ilerideki kuşakalara yaşanılabilir bir çevre bırkmamaktadır.

Bugün Dünya nüfusunun yoğunluğu, kontrolsuz sanayileşme,  düzensiz  kentleşme,  kullanılan  tarım ilaçları, suni gübreler, deodorant, deterjan gibi kimyasal maddelerin kullanımı  çevre kirliliğine neden olarak  gösterilmekte ve çevre sorunları gün geçtikçe büyümektedir.Bozulan bu doğal hayat çevre üzerinde yaşayan tüm canlıların yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Günümüzde küresel ısınmadan kaynaklanan iklim değişikliği, çölleşme, biyolojik çeşitliliğin azalması, ormansızlaşma, ozon tabakasının tahribatı, asit yağmurları, hava, su ve toprak kirliliği, tehlikeli atıklar, doğal kaynakların tükenmesi, deniz ve okyanus kirliliği, okyanusların asitlenmesi küresel çevre sorunları arasında öne çıkmaktadır.

Çevre sorunlarının çözümünde kamu  ve özel sektör, sivil toplum örgütleri dışında hükümetlerin uluslararası anlaşmalarla çevre için daha fazla işbirliği yapması, çıkarılan yasalarda cezaların caydırıcı olması ve hükümetlerin bunları uygullamaya koyması gerekmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAMUSEN, 5-11, HAZİRAN, ÇEVRE, KORUMA, HAFTASI, NEDENİYLE, , , MESAJ, YAYINLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı