Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 11:23 Bu haber 1442 kez okundu
 
HÜKÜMETLE - SERMAYE ELELE KOLKOLA!!!
Asgari ücrete yapılan 6 civarındaki nette 174 TL zammın 2 kilo et parasına denk geldiğini ve bunun kabul edilebilir
- Haberi
HÜKÜMETLE - SERMAYE ELELE KOLKOLA!!!

Asgari ücrete yapılan 6 civarındaki nette 174 TL zammın 2 kilo et parasına denk geldiğini ve bunun kabul edilebilir bir durum olmadığı, gibi 1 ay’a yakın devam eden toplantıların ardından özel sektörde çalışanların hayal kırıklığına uğradığını ve bu artışın reva görülmediği durumda hükümet ve işverenin her zaman olduğu gibi kol kola emeği sömürmeye devam ettiği açıkça görülmektedir. Zaten açlık sınırının altında olan Asgari Ücretin nette 174 TL ile nasıl geçineceğini bir zahmet hükümet edenler anlatsın. Yeni hayat pahalılığı ile Milletvekillerine 800 – 900 TL civarı artış gelirken (Maaş 19000 – 20000) Asgari ücret ile çalışan işçilerin maaşına sadece nette 174 TL utanıp sıkılmadan artış yapılmıştır. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Hür – iş sendikasının da masandan kalkmasını onurlu bir davranış sergiledikleri içinde kendilerini tebrik ediyoruz.

            Asgari Ücret tespit edilirken hangi kriterlere bakıldığını, hükümetin ve işverenlerin bize açıklamasını istiyoruz. Gün ve gün dövizin artığı ve hayat pahalılığı bu kadar zor iken,  4 kişilik bir aileyi geçindirecek gerçeğini ortada dururken daha gerçekçi bir asgari ücret verilmesi gerekmiyor muydu?

            Yapılan bu artışı kabul etmediğimiz gibi gerçek realiteye bağlı olarak bir artışın yapılmasını bekliyor ve bu kararı alan Bakanlık ile işverenin elele vererek asgari ücretli çalışanı sefalete mahkum etmesini  kınıyoruz !!!!

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜKÜMETLE, -, SERMAYE, ELELE, KOLKOLA!!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı